Hekim tarafından dişlere yapıştırılmak suretiyle kullanılan ,daha kontrollü kuvvet uygulanmasına olanak sunan apreylerdir.Tutuculuk problemi yoktur, yemek yerken, yatarken hiçbir şekilde ağızdan çıkartılamazlar, bu yüzden hijyen sağlamak güçleşmekle beraber hasta kooperasyonu gerektirmemesi kolaylık sağlamaktadır. Aynı anda pek çok dişin hareket ettirilmesine olanak sunar.

Sabit Ortodontik Apareyler Ortodontik tedavide sıklıkla başvurulan, hasta tarafından ağıza sabitlenip gerektiği zaman  tekrar hekim tarafından çıkarılabilen, hastanın  gün boyu ağzında kolon ve aygıt  hasta ağzındayken yemek yemeye olanak veren farklı amaçlarla üretilen apareylerdir. Kimi  zamansa küçük yaştaki hastaların takıp çıkarmakta zorlanabileceği yada kullanamayacağı apareylerin hasta insiyatifine bırakılması amacıyla ağıza sabitlediği önleyici yada tedavi amaçlı apareyli kullanılır.

Sabit Ortodontik  Apareylerin en büyük sorunu “Hijyen” zorluğudur. Gün boyu ağızda kalan ve yemek yenilen bu aygıtların temizliği daha zor olup, hastaların hijyen konusuna özel ilgi göstermeleri gerekmektedir.

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!